Loading…

Arsenali e zyrtarizon Gabriel Jesusin, zbulohen shuma e transferit dhe kohëzgjatja e kontratës

  • 04/07/2022 | 11:14

Arsenali e zyrtarizon Gabriel Jesusin, zbulohen shuma e transferit dhe kohëzgjatja e kontratës

Arsenali e ka kompletuar transferimin e futbollistit Gabriel Jesus.


“Gunners” i kanë paguar 52 milionë euro për sulmuesin e Manchester Cityt.

Braziliani ndërkohë ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me klubin nga “Emirates Stadium”.

Jesus kështu bëhet transferi i katërt i Mikel Artetas pas Fabio Vieiras, Marquinhos e Matt Turner.

Tifozët presin që 25 vjeçari ta udhëheq ekipin drejt Top 4 në Premierligë.

Pas largimit të Pierre-Emerick Aubameyang dhe Alexandre Lacazette, një epokë e re po fillon në klubin londinez.

Jesus e ka marrë fanellën me numër 9, të cilën deri tash e mbante sulmuesi francez.

Interesim për përfaqësuesin brazilian kishin shfaqur edhe Chelsea e Tottenhami, por në fund ai vendosi t’ju bashkohet “Gunners”, me të cilët uron të ketë eksperiencë të suksesshme.

“Jam mjaft i lumtur që kam nënshkruar me këtë klub të madh”, ka thënë Jesus

Ai i ka zhvilluar 236 ndeshje me Cityn duke i realizuar 98 gola, ndërsa i ka bërë edhe 46 asistime, me ç’rast me “Citizens” i fitoi 11 trofe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë