Loading…

Arsenali përmbys gjithçka: Pepe dhe Aubameyang shënojnë dy gola të bukur brenda 3 minutave

  • 09/12/2019 | 22:33

Arsenali përmbys gjithçka: Pepe dhe Aubameyang shënojnë dy gola të bukur brenda 3 minutave

Skuadra e Arsenalit ka arritur që të kaloi në epërsi ndaj West Ham Unitedit në ndeshjen e javës së 16’të në Premier Ligë, transmeton Gazeta Metro.


Arsenali ka arritur që të kaloi në epërsi për herë të parë sonte, duke përmbysur epërsinë fillestare që e kishin vendasit.

Nicolas Pepe arriti që të shënoi një gol tejet të bukur në minutën e 66’të, duke përmbyur kështu gjithçka dhe duke i dhënë e parë epërsinë ‘Topçinjëve’.

E pas tij shënoi edhe Pierre-Emerick Aubameyang. Kapiteni i Arsenalit shënoi në minutën e 69’të.

Ndeshja po zhvillohet në ‘Olympic Stadium’ dhe rezultati momental është 1-3 në favor të Arsenalit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë