Loading…

Arsyet e Contes që ndikuan në refuzimin e Tottenhamit

  • 05/06/2021 | 11:58

Arsyet e Contes që ndikuan në refuzimin e Tottenhamit

Antonio Conte ka refuzuar të bashkohet me Tottenham Hotspur.


Antonio Conte ka vendosur ta refuzojë postin e menaxherit të Tottenham Hotspur.

Sipas “Corriere della Sera”, Conte i kishte arsyet e veta që ndikuan të marrë këtë vendim.

Arsyeja e parë është që Tottenham Hotspur ka mbetur jashtë garave evropiane në sezonin e fundit.

Arsyeja e dytë ishte se Conte kishte dyshime në potencialin e Tottenhamit për t’u përballur apo për të konkurruar me skuadra si Manchester City, Manchester United, Chelsea dhe Liverpool.

Për të ishte thelbësor aspekti i potencialit dhe të qenit konkurrues, dhe arsyeja e tretë është vështirësia ekonomike e “Spurs”.

Arsyeja e fundit është se Daniel Levy nuk pranoi që Conte të merrte katër anëtarët më të besuar të stafit të tij me vete, kështu që italiani vendosi të mos bashkohej me ta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë