Loading…

Arsyet e djersitjes gjatë natës

  • 03/10/2022 | 13:40

Arsyet e djersitjes gjatë natës

Nëse moti nuk është i nxehtë, dhe në dhomën tuaj mbretërojnë temperatura konstante, dhe ju zgjoheni me rroba të bëra qull nga djersitja, kjo do të thotë se nuk keni gjendje të mirë shëndetësore.


Nëse djersini gjatë natës, këto mund të jenë disa nga arsyet:

Temperaturë e lartë trupore
Rënia e temperaturës trupore
Çrregullime të gjumit
Apnea e gjumit
Skuqje e ngrohtë
Ndikimi i alkoolit
Çrregullimi i gjumit i shkaktuar nga ankthi

Nëse  djersiteni në mënyrë jonormale gjatë natës, sidomos nëse dhoma juaj nuk është fare e ngrohtë,  konsultohuni me mjekun tuaj për të zbuluar shkaqet.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë