Loading…

Arsyet pse kemi fryrje të barkut

  • 16/11/2019 | 16:47

Arsyet pse kemi fryrje të barkut

Është një gjendje mjaft frustuese kur mundoheni shumë të bëni zgjedhje për një dietë të shëndetshme, mirëpo nuk ndihmojnë me fryrjen e barkut.


Ky problem prek të gjithë, dhe ndjenja e barkut të fryrë është tejet irrituese .Megjithatë janë disa këshilla që mund t’ju ndihmojnë.

Nutricionisti, Rick Hay, ka treguar tre arsyet që shkaktojnë fryrjen e barkut.

– Sheqeri i shtuar
– Konsumimi i tepruar i frutave, thjerrëzave dhe perimeve të gjelbra
– Intoleranca ndaj ushqimeve të caktuara.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë