Loading…

Arti Hajdari, më i miri i javës në Superligën e basketbollit

  • 06/02/2023 | 13:41

Arti Hajdari, më i miri i javës në Superligën e basketbollit

Xhiroja e 21-të në elitën solli përballje mjaft interesante.


Peja fitoi ndaj Rahovecit, por më vështirë se që është pritur, ndërsa te pejanët më i miri ishte Arti Hajdari.

Arti në momentet vendimtare nuk dështoi, ku shënoi gjashtë herë për tre pikë nga tetë tentime, kurse pesë herë për dy pikë nga shtatë tentime, duke qenë basketbollisti më i mirë i ndeshjes dhe i kësaj jave në elitë.

Sigal Prishtina regjistroi fitoren e radhës në elitë, ku u dallua dyshja Brooks Debisschop me 16 pikë, 15 kërcime e katër asistime dhe Dustin Thomas me 16 pikë, 16 kërcime dhe dy asistime.

Golden Eagle Ylli u kthye te fitoret, ku mundi Bashkimin, ku më i miri te kampionët e Kosovës ishte kapiteni Gëzim Morina me 23 pikë, shtatë kërcime dhe tre asistime.

Trepça regjistroi fitore të rëndësishme në Gjakovë ndaj Vëllaznimit, ndërsa më i dalluari ishte Drilon Hajrizi me 20 pikë, katër kërcime dhe tre asistime.

Top 5

Arti Hajdari (Peja) 30 pikë, 5 kërcime, 4 asistime

Brooks Debisschop (Sigal Prishtina) 16 pikë, 15 kërcime, 4 asistime

Dustin Thomas (Sigal Prishtina) 16 pikë, 16 kërcime, 2 asistime

Gëzim Morina (Golden Eagle Ylli) 23 pikë, 7 kërcime, 3 asistime

Drilon Hajrizi (Trepça) 20 pikë, 4 kërcime, 3 asistime.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë