Loading…

Artisti kosovar krijon portretin e Van Gogh me anë të gjetheve

  • 22/10/2021 | 08:17

Artisti kosovar krijon portretin e Van Gogh me anë të gjetheve

Artisti kosovar, Berat Hasani, e ka punuar një portret me ndryshe të piktorit gjerman, Van Gogh.

Ai me anë të një videoje të publikuar në rrjete sociale ka bërë të ditur të gjithë procedurën e punës së tij për të realizuar këtë portret.

Hasani bashkë me disa fëmijë shihet se kanë mbledhur gjethe të rëna nga vjeshta dhe e ka krijuar portretin e Van Gogh.

Për të parë të gjithë këtë rezultat shikoni videon më poshtë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë