Loading…

Artisti kthen ëndrrën në skulpturë (Video)

  • 02/01/2017 | 22:01

Artisti kthen ëndrrën në skulpturë (Video)

Ëndrrat janë mënyrë individuale dhe thellësisht të rëndësishme të ekzistencës njerëzore. Asgjë se motivon njeriun si puna në drejtim të një qëllimi, nga i cili varet vet dhe i kushton pjesën më të madhe të kohës.


Gazetametro.net ka përzedhur një video ku paraqitet ëndrra përmes një punimi skulpturë, e bërë me 19 dhjetor të vitit që lamë pas.

Skulptori Nate Johnson punon ”ëndrrën” me akull, duke përquar kështu një mesazh të fshehur figurativ, se për ëndrra duhet punuar me të gjitha mjetet. Brenda 90 sekondave ai sjellë një ëndërr të veçantë për jetën.

Për më shumë ndiqeni video më poshtë:

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë