Loading…

As pas 2 orëve nuk fillon seanca e Kuvendit

  • 22/12/2016 | 23:01

As pas 2 orëve nuk fillon seanca e Kuvendit

Ndonëse është paralajmëruar se seanca e Kuvendit ku po votohet për buxhetin, do të filloi në ora 21:00, kjo nuk ka ndodhur as tash, kur ora po shënon 23:00, shkruan Gazeta Metro.


Disa ministra dhe deputetë janë në sallën e Kuvendit, por shumica nuk gjenden aty.

Më herët, u votua në lexim të parë buxheti për vitin 2017, mirëpo seanca nuk ka vazhduar akoma për t’u hedhur në votim në lexim të dytë.

Më herët, PDK’ja kishte thënë se nuk do ta votonte buxhetin pa amandamentet që i kishin propozuar ata. Mirëpo, në lexim të parë ata e kanë votuar, ndërkohë pritet që seanca të vazhdojë, e ku pritet të shihet se a do të kalojë projektligji për buxhetin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë