Loading…

Asamblisti largohet nga VV, themelon Alternativën në Mitrovicë

  • 08/02/2017 | 13:37

Asamblisti largohet nga VV, themelon Alternativën në Mitrovicë

Edhe pse është dita e parë e prezantimit si parti politike, “Alternativa” do të ketë përfaqësues politik në Kuvend Komunal të Mitrovicës.


Ilir Deda prezantoi Nusret Qubrelin themelues të kësaj partie në Mitrovicë, e i cili do të jetë tash e tutje si asamblist i “Alternativës” në Kuvendin e Komunës së Mitrovicës, raporton Veriu.info.
Qubreli në “Alternativë” kaloi nga “Vetëvendosja”, subjekt në të cilin qëndroi vetëm disa muaj, pasi që vitin e kaluar ishte larguar nga AKR-ja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë