Asgjë pa amerikanët: Escobar ndërhynë në bisedimet në Ohër

Gjatë kohës së pauzës në takimin trilateral në Ohër mes Albin Kurtit, Aleksandar Vucic dhe ndërmjetësuesve europianë, Josep Borrell dhe Miroslav Lajcak raportohet se ka ndërhyrë emisari i posaçëm i SHBA’së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, transmeton Gazeta Metro. Raportimi i fundit i korrespondentes të televizionit publik serb ‘RTS’, Tamara Stojsavljevic, thotë se Escobar ka zhvilluar … Vazhdoni me leximin e Asgjë pa amerikanët: Escobar ndërhynë në bisedimet në Ohër