Loading…

Askush në Hollywood nuk e pëlqen më këtë punë

  • 08/12/2018 | 09:42

Askush në Hollywood nuk e pëlqen më këtë punë

Komediani amerikan Kevin Hart dje dha dorëheqje si moderatori i ceremonisë së ceremonisë së Oscar vetëm dy ditë pas emërimit, për shkak të reagimeve të tij të vjetër homofobike në Twitter.


“Unë sinqerisht kërkoj falje për komunitetin LGBT për shkak të fjalëve të pandjeshme të mija në të kaluarën time”, tha ai.

Ai u largua nga Oskar vetëm një orë pasi nuk pranoi të kërkojë falje për “tweet” pasi u shpall moderator i ceremonisë të martën, transmeton gazetametro.net.

Në një video të postuar në Instagram, Hart thotë se Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit, e cila i jep çmimet më prestigjioze të filmit, i dha atij një ultimatum, kërkoi falje ose do të detyrohen të gjejnë një moderator tjetër.

“Unë zgjodha të mos kërkoj falje,” thotë Hart. Akademia ende nuk ka dalë me një koment në lidhje me këtë.

Ndërkohë Hart hoqi disa nga tweets, kryesisht të shkruara në mes 2009 dhe 2011. Megjithatë, shumica e
tyre u fotografuan dhe u përhapën në internet.

“Nëse djali im do të vinte në shtëpi dhe do të përpiqej të luante me kukulla e vajzës sime, unë do t’ai thyej kokën dhe do t’i thoja: Ndalo, është homoseksualizëm” – shkruan në një nga tweets të fshirë të vitit 2011.

Ai u tha dje në Instagram kritikëve që të mos jenë negativ për shkak të komenteve që ka shkruar në të kaluarën

“Kam gati 40 vjet. Nëse nuk besoni se njerëzit ndryshojnë, rriten, pjeken, nuk di ç’të them”, thotë Hart.

Pikëpamjet e Hartit për homoseksualitetin ishin pjesë e komedive të tij. Në një nga ato paraqitje, në vitin 2010
tha se një frikë e tij më të madhe ishte të bëhej një bir i homoseksualëve.

 

View this post on Instagram

 

I know who I am & so do the people closest to me. #LiveLoveLaugh

A post shared by Kevin Hart (@kevinhart4real) on

Menjëherë pas kësaj, moderatori i dytë i planifikuar, aktori Eddie Murphy, dha dorëheqjen.

Atë vit Oscarët u drejtuan nga aktori Billy Crystal, i cili ishte i teti për të udhëhequr ceremoninë. Këtë herë
spekulon se pothuajse askush në Hollywood nuk e pëlqen këtë punë, transmeton gazetametro.net.

Akademia kaloi ceremoninë e çmimit të Oscarëve më 24 shkurt, e cila nuk u jep prodhuesve shumë kohë për të gjetur një zëvendësim për Kevin Hart.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë