Loading…
Asnjë fluturim të mërkurën, shkak greva e përgjithshme
  • 12/02/2019 | 17:30

Asnjë fluturim të mërkurën, shkak greva e përgjithshme

Të mërkurën nuk do të këtëe asnjë fluturim nga dhe në drejtim të Belgjikës, transmeton Gazeta Metro.


Kështu është bërë e ditur nga mediat e huaja, ndërsa raportohet se të gjitha anulimet kanë ndodhur për shkak të grevës masive lidhur me mosmarrëveshjet për paga,

Bruksel Airline, linja ajrore më e madhe e Belgjikës, ka njoftuar për anulimin e të gjitha 222 fluturimeve të planifikuara për të mërkurën, duke ndikuar në mbi 16 mijë pasagjerë.

Kjo ndodhi pas thirrjes së sindikatave të Belgjikës për një grevë të përgjithshme për 13 shkurt, gjë që bëri autoritetet të paralajmëronin udhëtarët që të prisnin vonesa masive me avion, tren dhe autoBUS./gazetametro,net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë