Loading…

Aspak çudi, Milani në gjumë: Juventus ia rrëmben Kaio Jorgen

  • 01/08/2021 | 14:47

Aspak çudi, Milani në gjumë: Juventus ia rrëmben Kaio Jorgen

Kaio Jorge karrierën do ta vazhdojë te gjiganti italian.


Sipas gazetarit Fabrizio Romano, marrëveshja mes Juventusit dhe Santosit për transferimin e Jorge është arritur, transmeton lajmi.net.

“Zonja e Vjetër” do të shpenzojë 1.5 milionë euro për transferimin e tij plus bonuset.

Sulmuesi do të nëshkruajë kontratë pesë-vjeçarë të vlefshme deri në qershor të vitit 2026.

Interesim për 19-vjeçarin fillimisht pati shprehur Milani, por më pas dolën në skenë ‘Bianconerët’ që arritën ta bindin futbollistin.

Jorge, sezonin e kaluar zhvilloi 28 paraqitje në të gjitha garat me Santosin, duke realizuar tetë gola dhe tre asistime.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë