Loading…

Astrit Nixha, fitues i Bienales së Arkitekturës

  • 07/03/2019 | 11:53

Astrit Nixha, fitues i Bienales së Arkitekturës

Është mbajtur ceremonia e Bienalës së Arkitekturës, e organizuar nga Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës.


Ndër çmimet tjera për 13 kategori, u nda edhe çmimi kryesor. Çmimi kryesor u fitua nga arkitekti Astrit Nixha me projektin e objektit të Klan Kosovës.

Çmimi i dytë u fitua nga Arianit Loxha me projektin për Pallatin e Drejtësisë, kurse çmimin e tretë e mori arkitekti Ilir Murseli me projektin e një ville./ndertimi./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë