Loading…

Ata që fabrikuan dosje kundër UÇK’së, ishin prezent në protestën për Ramush Haradinajn

  • 05/03/2017 | 11:02

Ata që fabrikuan dosje kundër UÇK’së, ishin prezent në protestën për Ramush Haradinajn

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu është shprehur se ata që dje fabrikuan fshehurazi dosje kundër UÇK-së sot e bene haptas me pankarta ne sheshin “GJ.K.Skenderbeu”, në protestën e organizuar kundër mbajtjes së Ramush Haradinjat nga autoritetet Franceze.

Ja positimi i saj i plotë në facebook:

Musliu për mes një statusi në profilin e saj në facebook, ka thënë se në këtë protestë u kuptua përfundimisht se ata qe deri dje fabrikuan tinëz dhe fshehurazi dosje kundër UÇK-se, sot kishin dal haptazi me pankarta ne duar dhe tregonin kush nga krerët e UÇK-së e ka radhën për tu burgosu

Ata qe dje fabrikuan fshehurazi dosje kunder UÇK-së sot e bene haptas me pankarta ne sheshin “Skenderbeu”!

Me vullnetin me te madh sot u zhvesha nga petku i deputetes dhe ai partiak për te dhëne një kontribut sa do te vogel duke shprehur revolten time si qytetare per mbajtjen padrejtesisht ne France te Gjeneral Ramush Haradinajt. Per te shprehur edhe njeher respektin dhe mirenjohjen time per luften e Shkelzenit dhe Luanit, per luften e shejte te mijera deshmoreve, dhjetra mijera ushtarve e veteranve, vujtjen e mijera grave e vajzave te dhunuara. Per mijera femije te vrare e masakruar, per shume konaqe te mbyllura e lana shkrete.

Dikush do ta merrte zhgenjim keqperdorimin e protestes por une jo sepse edhe pse protesta me se paku ishte proteste per Ramushin, edhe pse protesta u keqperdor, kjo proteste kishte nje te mire: Sot u kuptua perfundimisht se ata qe deri dje fabrikuan tinez dhe fshehurazi dosje kunder UÇK-se, sot kishin dal hapurazi me pankarta ne duar dhe tregonin kush nga kreret e UÇK-së e ka radhen per tu burgosur. Sot ma shumë se kurr ma deshmuan ata qe qajne me lote krokodili kunder gjykates speciale se ata asnjeher nuk ishin kunder kesaj gjykate ata i kontribuan fshehurazi deri sot e sot dolen sheshit me pankarta ne duar.

Nje faleminderim te veqante dua te beje per ata mijera simpatizante te PDK-se te rinje e te reja qe edhe sot per kunder provokimeve te shumta u permbajten ne proteste dhe deshmuan se Lufta e UÇK-se dhe popullit te saj kalon permasat partiake e regjionale. Jam krenare me JU!

#MeRamushin dhe #UÇK, por kurr asnjeher me ata qe tentojne ta njollosin luften e lavdishme per liri!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë