Loading…

Ata që penguan liberalizimin duhet të turpërohen

  • 08/12/2016 | 20:39

Ata që penguan liberalizimin duhet të turpërohen

Kryeministri Isa Mustafa ka reaguar pasi Bashkimi Europian mori vendim që të liberalizohen vizat për rreth 50 milionë qytetarë të Ukrainës dhe Gjeorgjisë, duke fajësuar ata që ai i quajti ‘avokatë të një kauze të rrejshme’, që Kosova nuk mori trajtimin e njejtë nga Bashkimi Europian.


Përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, shefi i Qeverisë shtoi se të gjithë ata që e penguan liberalizimin duhet të turpërohen, pasi i privuan qytetarët nga e drejta për lëvizje të lirë./gazetametro.net

isa

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë