Loading…

Atalanta – PSG, formacionet e mundshme

  • 12/08/2020 | 11:18

Atalanta – PSG, formacionet e mundshme

Atalanta dhe Paris Saint – Germain do të ndeshen në çerekfinale të Ligës së kampionëve.


Atalanta ishte ndër skuadrat më produktive post-bllokimit të Covid-19 në Itali, gjithashtu edhe në Europë. Ajo luajti 13 ndeshje në Serie A, duke marrë 9 fitore dhe vetëm një humbje, javën e fundit.

Nga ana tjetër, PSG-ja, e cila nuk e pa fushën e blertë në një ndeshje zyrtare për pesë muaj. Por më pas e filloi verën duke fituar Kupën e Ligës dhe Kupën e Francës, pa shkëlqyer.

Për këtë takim, Atalanta nuk mund të llogarisë në Josip Ilicic, Pierluigi Gollini dhe Jose Palomino, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, PSG do të jetë pa lojtarët si, Layëin Kurzaëa dhe Marco Verratti që janë të lënduar, derisa Angel di Maria ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Thomas Tuchel konfirmoi se Kylian Mbappe do të jetë i gatshëm për këtë sfidë, mirëpo ende nuk është e qartë nëse do të luajnë nga minuta e parë.

Formacionet e mundshme:

ATALANTA (3-4-2-1): Sportiello; Toloi, Caldara, Djimsiti; Hateboer, Freuler, De Roon, Gosens; Pasalic, Gomez; Zapata.

PSG (4-3-3): Keylor Navas; Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Herrera, Marquinhos, Gueye; Sarabia, Icardi, Neymar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë