Loading…
Atë që e bëri sulmuesi i Feronikelit, nuk e kishte bërë askush në historinë e futbollit të Kosovës
  • 23/04/2019 | 17:25

Atë që e bëri sulmuesi i Feronikelit, nuk e kishte bërë askush në historinë e futbollit të Kosovës

Ajo që nuk kishte ndodhur asnjëherë në historinë e futbollit të Kosovës, ndodhi javën e fundit në Superligën e Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen të zhvilluar mes KEK’ut dhe Feronikelit u shkrua një rekord i ri nga sulmuesi i ‘Niklit, Kastriot Rexha.

Feronikeli e fitojë këtë ndeshje 0-4, tre gola u shënuan nga Rexha dhe të tretë u shënuan nga pika e bardhë.

LEXO EDHE: Kjo është lista me top 10 golashënuesit më të mirë në Kosovë

Dhe, kjo ishte hera e parë në historinë e futbollit të Kosovës që një futbollist arrin të realizoj het-trik me gola vetëm nga penalltia./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë