Loading…

ATK ka trajtuar 516 raste për rritje të çmimeve

  • 14/03/2020 | 14:12

ATK ka trajtuar 516 raste për rritje të çmimeve

Inspektorët e Administratës Tatimore kanë trajtuar 516 raste të raportuara, pas 1.809 thirrjeve të pranuara nga qytetarët për rritje të çmimeve, është bërë e ditur përmes një njoftimi të Administratës Tatimore të Kosovës.

“Si rezultat i vizitave në teren, është konstatuar se një numër i konsiderueshëm i bizneseve kanë rritur çmimet e produkteve bazike ushqimore, si dhe atyre farmaceutike, prandaj ATK-ja, në bashkëpunim me organet kompetente, duke përfshirë këtu inspektoratin e tregut, prokurorinë dhe policinë, bazuar në raportet e inspektorëve tatimor do të ndërmarrë veprime ligjore”, thuhet në njoftim.

ATK ka bërë të ditur se denoncimet e këtyre rasteve kanë qenë kryesisht për produkte bazike ushqimore dhe farmaceutike

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë