Loading…

ATK’ja shënon 23.5 milionë euro më pak të hyra

  • 07/08/2020 | 10:56

ATK’ja shënon 23.5 milionë euro më pak të hyra

Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), Ilir Murtezaj, ka prezantuar aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të këtij institucioni.

Në këtë konferencë i pari i ATK-së ka prezantuar edhe implementimin e obligimeve të ATK-së, të cilat ndërlidhen me implementimin e masave të Qeverisë ndaj pandemisë, për periudhën janar – qershor.

Sipas tij, gjatë kësaj periudhe synim ka qenë ofrimi i lehtësirave për tatimpaguesit.

Ai ka bërë të ditur që nga janari kanë inkasuar 215.9 milionë euro, përderisa nëse krahasohet me planifikimet dhe krahasuar me vitin tjetër të hyrat kanë qenë për 23.5 milionë euro më pak.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë