Loading…

ATK’ja zgjat afatin për deklarimin e pagesës së tatimeve dhe të pasqyrave financiare

  • 29/03/2021 | 11:20

ATK’ja zgjat afatin për deklarimin e pagesës së tatimeve dhe të pasqyrave financiare

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se ka zgjatur afatin për deklarimin e pagesës së tatimeve si dhe deklarimin e pasqyrave financiare, pas vendimit të Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve.


“Afatet për dorëzimin e deklaratave, raporteve dhe pagesave të detyrimeve tatimore zgjatet sipas tabelës për këto lloje të tatimeve dhe këto periudha tatimore: Deklarimet dhe pagesat e bëra deri në afatin e zgjatur sipas tabelës në këtë njoftim, nuk i nënshtrohen ndëshkimeve të përcaktuara në legjislacionin tatimor në fuqi”, thuhet në njoftimin e ATK-së.

Për të gjita llojet e tjera të tatimeve dhe kontributeve, afati për deklarim dhe pagesë sipas ATK-së mbetet siç është i përcaktuar me legjislacionin tatimor në fuqi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë