Loading…

Atletet 3D të Adidas’it (Foto)

  • 10/04/2017 | 13:51

Atletet 3D të Adidas’it (Foto)

Firma gjermane e veshmbathjeve, Adidas, së shpejti do të lëshojë në treg për herë të parë atletet 3D.


Adidas të premten ka bërë të ditur se do të pasurojnë tregun me atletet 3D, falë teknologjisë së re të zhvilluar.

Tashmë  këto atlete do të prodhohen më shpejt dhe do jene më cilësore, krahasuar me prodhimet e kaluara për të cilat Adidas’it i nevojitej një orë e gjysme për një palë atleteve, kurse tani, ju nevojiten vetëm 20 minuta, përcjell gazetametro.net

adidas-shoe-jpg-image-784-410

Këto atlete të reja quhen Futurecraft, dhe kompania synon që t’i lëshojë në treg 5,000 palë atlete të këtij lloji në vjeshtën e këtij viti, ndërsa plot 100 mijë sosh deri në fund të vitit 2018. Çmimet nuk janë bërë publike ende. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë