Loading…

Aubameyang ia siguron tre pikë të reja Arsenalit

  • 15/04/2019 | 22:54

Aubameyang ia siguron tre pikë të reja Arsenalit

Skuadra e Arsenalit ka arritur që të i rikthehet fitoreve në Premier Ligë duke e mposhtur Watfordin në ndeshjen e javës së 33’të, transmeton Gazeta Metro.


Arsenali shëno fitore në udhëtim 0-1 ndaj Watfordit, me golin e vetëm të shënuar nga Pierre-Emerick Aubameyang në minutën e 10-të.

Vlen të theksohet se Watfordi ishte me 10 lojtar në fushë që nga minuta e 11-të kur nga loja u përjashtua sulmuesi Troy Deeney.

Pas kësaj fitore, Arsenali tani ka 66 pikë dhe mbanë pozitën e 4-të me pikë të njejta me Chelsean dhe me një pike me pak se Tottenham Hotspur.

Kurse, Watfordi mbetet në pozitën e 10-të me 46 pikë./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 25/01/2020 | 16:20
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë