Loading…

Aubameyang ‘trullos’ mbrojtësin kundërshtar, Arsenali përmbys Chelsean në finale

  • 01/08/2020 | 20:03

Aubameyang ‘trullos’ mbrojtësin kundërshtar, Arsenali përmbys Chelsean në finale

Skuadra e Arsenalit ka arritur që ta shënoi edhe golin e dytë, për të kaluar për herë të parë në epërsi në ndeshjen finale ndaj Chelseas, transmeton Gazeta Metro.


Në stadiumin ‘Wembley’ të Londrës, Arsenali dhe Chelsea janë duke zhvilluar ndeshjen finale në Kupën FA.

Kapiteni i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ka shënuar përsëri për t’i dhënë skuadrës së tij epërsinë e parë në këtë ndeshje.

Për rezultatin 2-1, sulmuesi nga Gaboni shënoi në minutën e 67’të. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë