Loading…

Aubameyang zbulon kërkesat e tij ndaj skuadrës së Arsenal

  • 03/07/2020 | 20:58

Aubameyang zbulon kërkesat e tij ndaj skuadrës së Arsenal

Pierre Emerick Aubameyang nuk ka vendosur akoma për të ardhmen e tij.


Kontrata e sulmuesit nga Gaboni është afër fundit, me Arsenal që akoma nuk kanë bindur lojtarin për rinovim – të cilin edhe nuk ja kanë ofruar akoma.

Sipas raportimeve të fundit, bëhet e ditur se Aubameyang tashmë ka shtruar kërkesat e tij në zyrat e ‘Gunners’, përcjell lajmi.net

Ylli i Arsenal ka kërkuar 250 mijë funte në javë, anash një kontrate tri vjeçare, për të vazhduar në pjesën e kuqe të Londrës veriore.

Mbetet të shihet nëse Arsenal do të tentojë t’i barazojë kërkesat e Aubameyang.

Kujtojmë se Aubameyang ka qenë lojtari më i mirë i ‘Gunners’ gjatë këtyre dy sezoneve të fundit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë