Loading…

Audi marka më e mirë për ‘prodhuesit e kënaqur’

  • 13/05/2019 | 11:49

Audi marka më e mirë për ‘prodhuesit e kënaqur’

Prodhuesi gjerman i veturave, ‘Audi’, për të dytin vit radhazi ka shënuar rezultate mahnitëse, sa i përket konsumatorëve të kënaqur, transmeton Gazeta Metro.


Kështu të paktën thotë një hulumtim i fundit i JD Power.

Siç bëhet e ditur në një njoftim, Audi ka fituar simpatinë më të madhe, sa i përket shërbimeve ndaj klientëve.

Studimi i tyre bazohet në përvojat e pronarëve të markës Audi, të cilët janë klientët më të kënaqur sa i përket mirëmbajtjes dhe riparimit të veturave.

JD Poëer është një kompani amerikane që merret me hulumtimin në atë se sa janë të kënaqur konsumatorët si dhe kualitetin e produkteve për industrinë e veturave./gazetametro.net

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë