Loading…
Audi shpallë luftë të hapur me Tesla-n me këtë model
  • 29/03/2019 | 19:41

Audi shpallë luftë të hapur me Tesla-n me këtë model

Vetëm disa javë pas debutimit të konceptit të Audi Q4 e-tron në Gjenevë, prodhuesi gjerman i makinave do të nisë një tjetër automjet elektrik më të vogël dhe më të përballueshëm në të ardhmen e afërt, transmeton Gazeta Metro.


Shefi i dizajnit të veturave të Audi-së, Marc Lichte, konfirmoi planet e një EV me madhësi të A4-shit, transmeton lajmi.net.

“Do të ketë një SUV elektrik dhe makina sportive me çati të ulët, siç është e-tron GT.” Jemi duke punuar në të momentalisht”, ka deklaruar Lichte për AutoCar.

Çfarë është relevante këtu është se një ekzekutiv i lartë i Audi ka konfirmuar një luftë kundër Modelit 3 të Teslës, i cili pritet të debutojë në vitin 2023.

Megjithatë, ky version ka kohë që të plasohet deri në të njëjtin vit kur do të lansohet Modeli 3 i Teslës./gazetametro.net 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë