Loading…
Australi: Sulm me thikë në Melburn
  • 09/11/2018 | 19:19

Australi: Sulm me thikë në Melburn

Të premten në qytetin australian të Melburnit një person goditi me thikë disa personatë tjerë duke vrarë njërin prej tyre.


Policia beson se sulmi në Melburn, qyteti i dytë më i madh i Australisë është i lidhurme terrorizmin. Komanda kundër terrorizmit po udhëheq hetimet mbi ngjarjen.

Autoritetet thanë se i dyshuari, tashmë i vdekur, ishte me origjinë nga Somalia dhe njëpersonazh i njohur për policië.

Policia hapi zjarr ndaj të dyshuarit ndërsa ai u kishte drejtuar thikën dy efektivëve tësaj në sheshin kryesor të qytetit. Autori i sulmit vdiq në spital.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë