Loading…

Australia shkruan historinë: Kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të basketbollit

  • 11/09/2019 | 17:38

Australia shkruan historinë: Kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të basketbollit

Kombëtarja e Australisë në basketboll ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, transmeton Gazeta Metro.


Australia shënoi fitoren e radhës për të siguruar për herë të parë fazën gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, i cili këtë vit po zhvillohet në Kinë.

Në çerekfinale australianët shënuan fitore me +12 pikë epërsi ndaj Republikë së Çekisë, me rezultatin përfundimtar 82-70.

Kështu, Australia kalon në gjysmëfinale ku do takohet me Australinë. Gjysmëfinalja tjetër zhvillohet mes Francës dhe Argjentinës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë