Loading…

Autoritetet serbe: Kosova ka pranuar mallra në vlerë të 42 milionë eurove që nga heqja e taksës

  • 04/06/2020 | 22:32

Autoritetet serbe: Kosova ka pranuar mallra në vlerë të 42 milionë eurove që nga heqja e taksës

Kosova ka importuar mallra në vlerë të 42 milionë eurove nga Serbia, që prej heqjes së taksës më 1 prill, shkruan Gazeta Metro.


Kjo është bërë e ditur nga autoritetet serbe, të cilët edhe një herë kanë kërkuar heqjen e reciprocitetit për ata.

Në një kronikë për Klanin e Shqipërisë, Kryetari i Dhomës së Tregtisë së Serbisë, Marko Çardhezh ka konfirmuar se deri tani në Kosovë kanë ardhur mallra në vlerë të 42 milionë eurosh.

Për më shumë, ndiqni videon më poshtë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë