Loading…

Avdullah Hoti dhe IKSHPK publikojnë 5 rregullat kundër koronavirusit

  • 12/07/2020 | 22:00

Avdullah Hoti dhe IKSHPK publikojnë 5 rregullat kundër koronavirusit

Gjatë ditës së sotme u vendos që të mos shpallet Gjendje e Jashtëzakonshme në vend, por vetëm të ashpërsohen masat si dhe të ketë kontrolle të rrepta, shkruan Gazeta Metro.


Kjo u konfirmua edhe nga Kryeministri Avdullah Hoti, i cili tha se në takim me Këshillin e Sigurisë u vendos që të mos shkohet me skenarin e Gjendjes së Jashtëzakonshme.

Sipas Hotit, vendi do t’u nënshtrohet masave të ashpra kundër koronavirusit dhe se ky vendim u mor pas koordinimeve me ekspertë të çështjes.

Ndërkaq, Hoti dhe Instituti Publik i Shëndetësisë pak më parë publikuan 5 rregulla kundër koronavirusit.

Të njëjtat i gjeni më poshtë:

-Vendose maskën

– Apliko distancën fizike

-Pastroniduart shpesh

-Dezinfektoni vazhdimisht duart dhe sipërfaqet

-Shmangni prekjen e syve, hundës dhe gojës.

Kujtojmë se ditëve të fundit në vendin tonë ka pasur rritje të madhe të rasteve me koronavirus, teksa është shtuar edhe numri i viktimave./gazetametro.net

Bashkë për shëndetin.#ruajeveten dhe të tjerët!

Posted by Avdullah Hoti on Sunday, 12 July 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë