Loading…

Avdullah Hoti e merr fjalën në emër të Kosovës në Kongresin Amerikan

  • 31/01/2023 | 18:12

Avdullah Hoti e merr fjalën në emër të Kosovës në Kongresin Amerikan

Ish-kryeministri Avdullah Hoti po qëndron në Uashington bashkë me përfaqësues të tjerë të partive politike në Kosovë.


Ai thotë se sot në tryezën për çështje të sigurisë, në Kongresin Amerikan, mori fjalën, në emër të Kosovës.

“Në Kongresin Amerikan në tryezën për çështje të sigurisë. Në prani të kongresistëve, në dakordim me kolegët, mora fjalën në emër të Kosovës”, ka shkruar Hoti.

Deputeti i tanishëm i LDK-së thotë të ketë deklaruar se “Ballkani Perëndimor ka nevojë për: (1) përmbyllje të kornizës së sigurisë duke u integruar sa më parë në NATO dhe (2) duke u bërë pjesë e planeve për stabilitet energjetik që i ka zhvilluar BE-ja për tu pavarësuar nga furnizimi me energji nga vende agresore”.

Hoti dhe grupi që ka udhëtuar nga Kosova do të marrin pjesë në Lutjet e Mëngjesit të Kongresit Amerikan, që përvjet mbledhin politikanë nga bota.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë