Loading…

Avdyli thotë së ka deputetë të tjerë të LDK’së që janë infektuar, por nuk e kanë bërë publike

  • 07/07/2020 | 17:51

Avdyli thotë së ka deputetë të tjerë të LDK’së që janë infektuar, por nuk e kanë bërë publike

Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli, i cili është në mesin e zyrtarëve të LDK’së që kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 thotë se nuk e di se si ndodhi që të dalin kaq shumë të infektuar brenda Grupit Parlamentar të LDK’së dhe kryesisë së saj.  


Në në një lidhje direkte në Frontal të Televizionit 7, Avdyli ka thënë se të infektuarit nga LDK’ja nuk kanë pasur kontakt mes vete dhe se nuk e di se si shpërtheu virusi pikërisht brenda LDK’së.

“Po, nuk e di pse po na ndodhë. Ne në protesta s’kemi dalë”, tha Avdyli.

“Po, ka edhe tjerë që kanë dalë pozitiv, por mbetet të konfirmohet nga ata vetë. Është e pakuptueshme pse ka ndodhë kjo. Varet edhe nga kontaktet e ndryshme që mund t’i jemi. Është e vështirë që të zbulohet shkaktari. Nuk besoj se është mes nesh, sepse së fundi takimet i kemi pasur të mangët. Kemi diskutuar më shumë online”, ka shtuar ai Avdyli.

Deputeti ka pohuar se ka edhe të tjerë nga LDK’ja që janë infektuar e që nuk janë bërë publikë.

“Kam informata që ka, por nuk dua t’i zbulojë emrat, sepse dua t’u ruajë privatësinë”, u shpreh Avdyli.

Ai ka treguar se për shëndetin e tij janë kujdesur shumë kolegë të tij nga LDK’ja dhe e kanë kontaktuar, përfshirë kryeministrit Avdullah Hotit dhe kryeparlamentares Vjosa Osmanit. Por, deputeti thotë se kryetari i partisë, Isa Mustafa, nuk e ka kontaktuar fare.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë