Loading…

Avokati Berisha për gjendjen e rënduar: Zgjidhja është dënimi dhe jo izolimi

  • 01/08/2020 | 23:50

Avokati Berisha për gjendjen e rënduar: Zgjidhja është dënimi dhe jo izolimi

Avokati i njohur kosovarë, Besnik Berisha, ka thënë se numri i të infektuarve është dështim për të gjithë shoqërinë dhe të gjitha partitë politike, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka thënë se këtij dështimi nuk duhet t’i gëzohet askush por të bashkohen në luftën vetëdijesuese.

Sipas Berishës, çelësi i daljes nga kjo gjendje e rëndë është dënimi dhe jo izolimi.

“Nese godasim xhepin e secilit qe i kontribuon deshtimit, nuk ka nevoje te mendojme per masen e izolimit. Zgjidhja eshte tek denimi, jo tek izolimi!” ka shkruar Berisha në Facebook.

Postimi i plotë:

Rritja e numrit te te infektuarve nuk eshte deshtim vetem per qeverine, por per te gjithe shoqerine, per te gjitha partite, pozite dhe opozite dhe jo vetem.

Megjithate, askush nuk duhet t’i gezohet deshtimit, por duhet t’i bashkohet luftes se vetedijesimit dhe pse jo, edhe misionit te ndeshkimit per kedo qe me veprimet apo mosveprimet e tij perben rrezik per neve si shoqeri.

Nese godasim xhepin e secilit qe i kontribuon deshtimit, nuk ka nevoje te mendojme per masen e izolimit.

Zgjidhja eshte tek denimi, jo tek izolimi!./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë