Loading…

Avokati i Popullit kundër rritjes së pagave për 60 mijë kosovarë, por paga e tij dhe të hyrat për lakmi

  • 06/12/2019 | 10:00

Avokati i Popullit kundër rritjes së pagave për 60 mijë kosovarë, por paga e tij dhe të hyrat për lakmi

Politike dhe tendencioze po vlerësohet dërgimi në Gjykatën Kushtetuese Ligji për Paga. Ky vendim pritet t’i lë pa rritje pagash më shumë se 60 mijë qytetarë të Kosovës.

Pas shumë muaj pritjeve e shpresave për paga më të dinjitetshme, punëtorët kosovarë mund të jenë zhgënjyer tej mase me vendimin që me të drejt po vlerësohet tendencioz dhe me prapavijë politike, shkruan Indeksonline.

Por, Hilmi Jashari e ka luksin për të luajtur me ndjenjat e 60 mijë qytetarëve ngase të ardhurat e tij janë për lakmi.

1400 euro neto në muaj është paga e tij si Avokat i Popullit.

Në deklarimin e pasurisë, Jashari ka deklaruar edhe mijëra euro meditje.

I njëjti ka dë fëmijë të punësuar, njëri në zyrën e kryeministrit që ka 730 euro pagë, dhe tjetri në një OJQ që merr pagë hiç më pak se 2000 euro.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë