Loading…

Avokati kërkon që Murat Jashari të dërgohet në QKUK

  • 22/03/2017 | 21:15

Avokati kërkon që Murat Jashari të dërgohet në QKUK

Emrush Kastrati, avokat i Murat Jasharit – të dyshuarit për tentim-vrasjen ndaj Azem Vllasit – ka dorëzuar sot, në Prokurorinë Speciale, dokumentacionin përkatës me çka kërkon që klienti i tij të marrë trajtimin adekuat mjekësor.


“Klienti im ka probleme shëndetësore dhe dokumentacionin për këtë çështje e kam pranuar nga familja e tij që jeton në Zvicër. Dokumenti i ka diku 15 faqe dhe është përkthyer në gjuhën shqipe. Po ashtu i jam drejtuar Prokurorisë Speciale me kërkesën që klienti im të dërgohet në klinikë adekuate për trajtim mjekësor”, ka thënë avokati për RTV Dukagjini.

Kastrati beson se Prokuroria do ta ofrojë mundësinë që klienti i tij të transferohet nga Burgu i Lipjanit për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Mundësia e bartjes së të dyshuarit Jashari në Zvicër, atje ku ka jetuar, sipas avokatit tash nuk ekziston.

Murat Jashari është i dyshuari kryesor për plagosjen e avokatit Azem Vllasi me 13 maj të këtij viti. Një ditë më pas, Gjykata Themelore në Prishtinë për të dyshuarin vendosi masën e paraburgimit prej 30 ditësh, bashkë me të dyshuarin tjetër, Avni Llumnicën. Nën masën e arrestit shtëpiak është edhe Arsim Ibrahimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë