Loading…

Avokati Qerkini: Arsyetimi i Speciales për sabotim të fshehtë i pamundur, nevojiten 2/3 e deputetëve

  • 29/06/2020 | 21:48

Avokati Qerkini: Arsyetimi i Speciales për sabotim të fshehtë i pamundur, nevojiten 2/3 e deputetëve

Avokati Artan Qerkini, ka thënë se arsyetimi i Gjykatës Speciale se në mënyrë të fshehtë është tentuar sabotimi i saj nuk qëndron sepse nevojitën 2/3 e deputetëve për zhbërjen e saj, shkruan Gazeta Metro.


Gjykata Speciale në arsyetimin e saj për publikimin e njoftimit për propozim-aktakuzës pa u vetëtuar ende, kishin thënë se pretendojnë se Thaçi dhe Veseli janë përpjekur disa herë të pengojnë dhe sabotojnë punën e Dhomës Speciale të Kosovës.

E për ketë avokati i njohur kosovar, Artan Qerkini po thotë se kjo është e pamundur, sepse sabotimi i saj nuk mund të bëhet në mënyrë të fshehtë, sepse për ketë nevojiten 2/3 të deputetëve për ta zhbë Gjykatën Speciale.

“Si është e mundur që në mënyrë të fshehtë të sabotohet Gjykata Speciale, kur nevojitën  2/3 e deputetëve për ta zhbë” , është shprehur Qerkini ndër të tjera./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë