Loading…

Avokati shqiptar trafikonte kokainë, dënohet nga gjykata italiane

  • 21/04/2017 | 18:46

Avokati shqiptar trafikonte kokainë, dënohet nga gjykata italiane

Një shqiptar është dënuar me 3 vite e 6 muaj burg në Itali, pasi dy vite me parë u kap me kokainë.


Mediat italian raportojnë ditën e sotme se bëhet fjalë për 37-vjeçarin, Albert Bushaj, i cili edhe pse me profesion avokat, ai ishte kreu i një bande që merrej me trafik droge në zonën e Aostas.

Shqiptari akuzohet edhe për shfrytëzim prostitucioni, por gjykata ka vendosur ta dënojë 37-vjeçarin vetëm për trafik droge.

Nga hetimet e bërë nga prokuroria italiane, ka rezultuar se grupi në fjalë kishte një fitim prej më shumë se 1 milion euro në vit si pasojë e aktivitet kriminal.

Albert Bushaj më parë ishte një ish- bashkëpunëtor i prokurorisë së Aostas dhe punonte si përkthyes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë