Loading…

Azemi i LDK’së: Kjo qeveri nuk e di si bëhet zhvillimi i vendit

  • 17/03/2023 | 21:33

Azemi i LDK’së: Kjo qeveri nuk e di si bëhet zhvillimi i vendit

Kryetari i degës së LDK’së në Ferizaj, Visar Azemi tha se në Kosovë duhet të vazhdohet të përdoret thëngjilli edhe për disa vite.


Azemi në emisionin Euro n’T7 tha se thëngjillin edhe mund ta shesësh në mënyrë që të zhvillohet ekonomika e vendit.

“Ne duhet të vazhdojmë të përdorim thëngjillin edhe për disa vite. Termocentrali A duhet gradualisht me u cmontu edhe me u largu. Qymyrin mund edhe ta shesësh. Psh Maqedonia ka bërë shumë shpesh kërkesë për blerje”, tha ai.

Sipas tij, qeveria me ndalimin e shitjes së thëngjillit po pengon zhvillimin e vendit.

“Kur e ndalon me shit nuk po më duket shumë në rregull, dhe për ata po flasim sot për një qeveri që se di si duhet të ndodh zhvillimi i vendit. Kjo qeveri është akoma në iluzione se cdo asset është I shtetit, nuk e len me ec akoma sektorin privat. Sektori privat po mbytet”.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë