Loading…

Azilkërkuesi nga Kosova tenton të përdhunojë gjermanen

  • 30/12/2016 | 16:46

Azilkërkuesi nga Kosova tenton të përdhunojë gjermanen

Një azilkërkues 22-vjeçar nga Kosova dyshohet se ka tentuar të përdhunojë një 22-vjeçare në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur një natë para Krishtlindjeve, ka raportuar të enjten prokuroria dhe policia gjermane.


Policia gjermane është ende duke e hetuar rastin.

Sipas mediave gjermane, ngjarja ka ndodhur kur gruaja e re ishte duke ecur në “Lange Strasse” rreth orës 2:30 të mëngjesit, e cila më pas ka vënë re se njeriu i dyshuar ishte duke ecur pas saj dhe më pas po e ndiqte atë.

Ajo ka njoftuar vëllanë e saj nëpërmjet telefonit ndërsa papritmas i dyshuari ka sulmuar gruan dhe ka ushtruar presion ndaj saj, duke e goditur atë në fytyrë, raporton schëarzëaelder-bote.de, transmeton Telegrafi.

Pas goditjeve që kishte marrë, viktima kishte rënë në tokë, kurse i dyshuari është përpjekur të zhvesh pantallonat e saj. Mirëpo vëllai 25-vjeçar i viktimës dhe miqtë e tij kanë shkuar për të ndihmuar atë.

Zyrtarët e policisë të qytetit Nagold, të cilët ishin informuar më parë, ishin në gjendje për të arrestuar të dyshuarin.

Me kërkesë të zyrës së prokurorit publik Tübingen, 22-vjeçari është paraqitur pranë gjykatës ndaj të cilit ishte nxjerrë një urdhër arresti.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë