Loading…

Babadimrat në mini-maratonë për t’u ndihmuar të varfërve

  • 18/12/2016 | 12:57

Babadimrat në mini-maratonë për t’u ndihmuar të varfërve

Shumë familje në nevojë do të marrin ndihmë për këtë fundvit.

Kjo është mundësuar nga OJQ Projekti 5 cent, e cila organizoi një mini -maratonë me persona të veshur si babadimër.

Kostumi dhe numri pjesëmarrës për këtë mini – maratonë kishte kushtuar dhjetë euro dhe deri më sot janë shitur 300 sosh.

Në garë sipas organizatorëve morën pjesë dhjetra njerëz. Pjesë e kësaj mini – maratone u bë edhe humoristi Rasim Thaçi, i cili pas përfundimit të vrapimit u bëri apel donatorëve që të kontribuojnë më shumë për të varfërit.

Ndërsa fituesja e kësaj gare e cila doli Yllka Soba, tha për gazetën Metro se ajo kishte marrë pjesë vetëm për të ndihmuar të varfërit.

“Pjesëmarrja ka qenë që të kontribuoj në mbushjen e sofrave për fundvit familjeve në nevojë”, u shpreh Soba për Metron./gazetametro.net


babadimratt

babadimrat-maratone-4

babadimrat-maratona-3

babadimrat-maratone-2

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë