Loading…

Babai i Amirit pas vendimit të gjykatës: Ma vranë edhe njëherë djalin sot

  • 21/06/2019 | 23:30

Babai i Amirit pas vendimit të gjykatës: Ma vranë edhe njëherë djalin sot

Boban Iliqit i rishqiptohet dënimi prej 6 vite burg. Iliqit do t’i llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim. Ndërkohë edhe babait të Almirit, Sadat Aliut gjykata i rikonfirmoi dënimin prej 6 muaj burg.


Përfundoi rigjykimi për rastin e Almir Aliut. Vendimi i gjykatëses Maja Denkoska nuk ndryshoi aspak nga ai paraprak. Katër të akuzuarit u shpallën fajtor dhe u dënuan njëjtë si herën e parë.

Pala mbrojtëse akuzon për drejtësi selektive. Derisa babai i Almirit, Sedat Aliu deklaroi se: “vendimi i sotëm vrau edhe njëherë Almirin”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë