Loading…

Babai i Haaland flet për të ardhmen e birit të tij

  • 05/11/2021 | 13:12

Babai i Haaland flet për të ardhmen e birit të tij

Ylli i Bourssia Dortmundit Erling Haaland ësht te një klub fantastik, ku babai i tij ka folur për spekulimet e vazhdueshme mbi të ardhmen e birit të tij.

Momentalisht, Haaland kërkohet nga shumë gjigandë evropianë pas paraqitjeve të jashtëzakonshme me Dortmundin, ku ka qenë i lidhur me transferim te Manchester United, Liverpool, Real Madrid, Barcelona, Manchester City, Chelsea, Juventus, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain.

Këto spekulime vazhdojnë të rriten pasi që klauzola e tij e lirimit në kontratë do të jetë e vlefshme në fund të këtij sezoni, përcjell KosovaPress.

Gjatë një interviste, babai i Haaland Alf-Inge Haaland u pyet për të ardhmen e të birit të tij, i cili momentalisht është jashtë fushave të blerta për shkak të një lëndimi në muskul.

“Do ta shohim këtë gjë, shikoni pas meje, te ky stadium i bukur në Dortmund. Ai është në një klub fantastik. Do t’i presim gjërat ashtu siç do vinë”, tha Alf-Inge Haaland për “TV 2”.

Që prej transferimit nga RB Salzburg te Borussia Dortmund , Haaland ka shënuar 70 gola në 69 paraqitje në të gjitha garat për skuadrën gjermane, ku 49 prej tyre i ka shënuar në Bundesligën gjermane.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë