Loading…

Babai nga Drenasi e raporton djalin në polici, publikoi foto me armë

  • 11/10/2021 | 09:52

Babai nga Drenasi e raporton djalin në polici, publikoi foto me armë

Një burrë nga Drenasi ka raportuar në polici se djali i tij ka publikuar në rrjete sociale foto me armë zjarri.


Rasti ka ndodhur mesditën e së dielës në Drenas, derisa i dyshuari ka qenë në një aheng familajr të një personi tjetër.

Policia ka bërë të ditur se është intervistuar i dyshuari, i cili ka deklaruar se armët ishin të shokut të tij.

“Drenas, 10.10.2021 – 13:30. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se djali i tij ka publikuar ne rrjete sociale foto me armë në dorë deri sa ishte në një aheng tek një person tjetër në Drenas. I dyshuari është takuar nga policia dhe gjatë intervistimit kishte pranuar se armët ishin të shokut të tij. Është njoftuar prokurori dhe i njëjti ka udhëzuar që nga i dyshuari të sekuestrohet telefoni për të siguruar dëshmi lidhur me rastin. Rasti është duke u hetuar”, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë