Loading…

Baburin, banori i vetëm i një fshati të Siberisë

  • 08/12/2016 | 21:56

Baburin, banori i vetëm i një fshati të Siberisë

Mikhail Baburin i pëlqen jeta e qetë. 66 vjeçari është shpërngulur në vendlindjen e tij në Siberi, një fshat i vogël me emrin Mikhailovka. Për 10 vite ai rezulton të jetë banori i vetëm.


Nën shoqërinë e kafshëve të tij shtëpiake, në shtëpinë e tij ai vazhdon t’i rezitojë dimrat e ftohtë rus.

Mikhailovka është një fshat Siberian, në regjionin Krasnoyarsk të Rusisë.

1

Është zbuluar nga emigrantët e regjionit të Mardovia, në shekullin 19.

2

Mikhail Baburin është i vetmi banorë.

3

Ai është zhvendosur në vitin 2000, dhe ka një dekad që jeton i vetëm.

4

Edhe pse është njeriu i vetëm në Mikhailovka ai ka disa kafshë që e shoqërojn.

5

Qeni i tij, Sever i jep atij dashuri dhe puthje.

his-dog-sever-provides-affectionate-sloppy-kisses

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë