Loading…

Bad News Eagles hakmerren ndaj Movistar Riders, e eliminojnë ekipin spanjoll

  • 28/05/2023 | 08:10

Bad News Eagles hakmerren ndaj Movistar Riders, e eliminojnë ekipin spanjoll

Bad News Eagles e kanë shënuar fitoren e radhës në kuadër të turneut online CCT 2023.


Ekipi kosovar në CS:GO triumfoi 2:1 ndaj ekipit spanjoll, Movistar Riders.

Ishte kjo një hakmarrje e ëmbël për djemtë kosovarë, të cilët u mposhtën në turneun e Melbournit nga Movistar Riders.

BNE fituan në Anubis, për t’u mposhtur në Ancient. Kurse, në map-in vendimtar, Overpass, Bad News Eagles u treguan fantastik, për ta korrur fitoren e radhës.

Tani, në raundin tjetër, ekipi Bad News Eagles do të ndeshet me ekipin 9INE.

Kujtojmë se Bad Neës Eagles janë duke garuar në Loëer Bracket, pasi janë mposhtur nga Forze.

Fituesi i këtij turneu shpërblehet me plot 100 mijë dollarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë