Loading…
Bafta TV Awards: Fituesit e këtij viti 
  • 14/05/2018 | 18:31

Bafta TV Awards: Fituesit e këtij viti 

“Britain’s Got Talent”, “Love Island” dhe “Blue Planet II” ishin ndër fituesit në Çmimet e Televizionit Bafta të këtij viti.


‘Love Island” fitoi Bafta-n e tij të parë, për shfaqjen më të mirë të realitetit, ndërsa “Casualty” shënoi Bafta-n e saj të parë për dramën e vazhdueshme.
Kishte çmime edhe për “Peaky Blinders” dhe “Three Girls”.

Zotëri David Attenborough mori çmimin për filmin “Momenti i parë i Blue Planet II”. Ky ishte çmimi i vetëm i votuar nga shikuesit.

David u tha shikuesve: “Ne u nisëm për të provuar dhe për të treguar detet, oqeanet, bukurinë e tyre, çudinë e tyre, shkëlqimin e tyre, ndërlikimin e tyre”

“Por edhe e vërteta rreth asaj se çfarë po bëjmë me to. Fakti që një moment i veçantë zë një zile në mendjet dhe ndërgjegjet e njerëzve në të gjithë vendin është diçka që na pëlqen të gjithëve më shumë sesa mund të them”.

Brian F O’Byrne, i cili luajti babanë e vrarë Rhys Jones në dokudramën “Little Boy Blue”, u emërua aktori më i mirë mbështetës.

Ai ia dedikoi çmimin Rhys Jones, i cili ishte 11 vjeç kur u qëllua për vdekje në Liverpool në vitin 2007.

Çmime morën edhe Sean Bean me rolin e tij në filmin ‘Broken’, aktorja Vanessa Kirby me ‘The Crown’, Pefomanca e Graham Norton në ‘The Graham Norton Show, dokumentari ‘Being Mum and Dad’ me regjisor Rio Ferdinand etj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë