Loading…

Bale nuk do të pensionohet, pritet një konsultim me Ancelottin

  • 05/06/2021 | 15:31

Bale nuk do të pensionohet, pritet një konsultim me Ancelottin

Gareth Bale nuk do të pensionohet siç ishte thënë.


Sipas të përditshmes spanjolle, “Marca”, thuhej se Gareth Bale është duke menduar pensionimin nga futbolli.

Por, sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, kjo gjë nuk është e vërtetë.

Romano konfirmon se Bale nuk ka në plan të pensionohet dhe me t’u rikthyer nga “Euro 2020” me Kombëtaren e Uellsit, 31 vjeçari do të ketë një diskutim me Carlo Ancelottin për të ardhmen e tij.

Vet Ancelotti kishte dhënë sinjale pozitive duke thurur lëvdata për Bale në rikthimin e tij në Mardit, Bale mund të bëhet njëri nga protagonistët kryesorë të Realit në sezonin e ardhshëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë