Loading…

Balenat befasojnë surfistë australianë, i bashkëngjitën në not

  • 12/08/2020 | 19:23

Balenat befasojnë surfistë australianë, i bashkëngjitën në not

Një dyshe balenash ju bashkëngjitën një grupi surferësh në Australi që po provonin të kapnin dallgët për të rrëshqitur mbi to, transmeton Gazeta Metro.


Balena dhe i vogli i saj u xhiruan nga droni i Thom Van Mil, që kishte shkuar nga Holanda në New South Wales, pasi kishte dëgjuar se këta gjitarë gjigantë ishin afër.

Në rrjetin social Instagram ai identifikoi këto balena si Southern Right Whales, ku femra ka mundësi ishte e gjatë gati 17 metra.

“Kishte shumë surfistë afër balenave dhe dukej se i vogli dëshironte të lozte me ta” tha Van Mil.

Ai shtoi se shumë prej surfistëve ju afruan shumë afër balenave dhe ajo i kishte goditur disa prej tyre, madje njëri prej surfistëve ishte ngjitur mbi balenën./gazetametro.net

 

View this post on Instagram

 

What a start of the month at Manly Beach!? ° These enormous 17 meter Southern Right Whales didn’t swim their usual route. The mum and her calf came ridiculously close to the shore (100m) up to where the surfers were. As the calf curiously went towards the surfers the mother wacks them of their boards, probably to protect her calf. Maybe a bit too close surfers? ??‍♀️ ° Nonetheless a ridiculous encounter on this beautiful winter day Down Under! ? ☀️ ° #ilovesydney #SeeAustralia #HolidayHereThisYear #whalesnation #viral #viralvideos #ocean #mondaymood #7news #travelcouple #naturephotography #whales #discoverocean #ourplanetdaily #loveNSW #manly #manlybeach #sydney #animalplanet #wildlife #australia_shotz #soulmate #thenetherlands #australia #bucketlist

A post shared by Thom ❥ Lianne ?? (@whatifwefly_) on

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë